Blog

2017 rugsėjo 8

Rugpjūtį vartojimo prekių ir paslaugų kainos beveik nepakito

Rugpjūtį vartojimo prekių ir paslaugų kainos beveik nepakito
2017 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., apskaičiuotas artimas nuliui bendras vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis, nes kai kurių vartojimo prekių ir paslaugų kainų didėjimą atsvėrė kitų vartojimo prekių ir paslaugų kainų mažėjimas, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Tam daugiausia įtakos turėjo daržovių, drabužių, avalynės, farmacijos gaminių kainų sumažėjimas bei pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, automobilių, tabako gaminių, aliejaus ir riebalų kainų padidėjimas.
Per šį laikotarpį vartojimo prekių kainos sumažėjo 0,2 proc., o paslaugų – padidėjo 0,4 proc. Prekių kainų pokyčio įtaka bendram mėnesiniam kainų pokyčiui sudarė -0,145 procentinio punkto, paslaugų kainų pokyčio įtaka sudarė +0,094 procentinio punkto.
Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,4 proc., rinkos kainos beveik nepasikeitė. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamų kainų pokyčio įtaka sudarė -0,054 procentinio punkto, rinkos kainų pokyčio įtaka sudarė +0,007 procentinio punkto.
2017 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., iš maisto produktų daugiausia padidėjo pieno ir daugumos jo produktų bei sviesto kainos, o daržovių kainos daugiausia sumažėjo.
Dėl nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 1,7 proc.
Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių bendrą kainų pokytį nulėmė 1,7 proc. tabako gaminių kainų padidėjimas bei 0,7 proc. – vyno ir vyno produkcijos, 0,5 – spirituotų gėrimų ir 0,4 proc. – alaus kainų sumažėjimas.
2017 m. rugpjūčio mėn. metinė (2017 m. rugpjūčio mėn., palyginti su 2016 m. rugpjūčio mėn.) infliacija sudarė 4,4 proc.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo alaus, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, degalų ir tepalų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų padidėjimas bei farmacijos gaminių, elektros energijos, daržovių kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 3,8 proc., paslaugų – 6 proc.
2017 m. rugpjūčio mėn., palyginti su 2016 m. rugpjūčio mėn., valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos sumažėjo 0,4 proc., o rinkos kainos padidėjo 5,1 proc.
2017 m. rugpjūčio mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 2,6 proc. Stebima vidutinės metinės infliacijos didėjimo tendencija.
  • vartojimas
  • kainos


    Š altinis: Forex.lt

    Ekonomika
    About fcr.web@fcrmedia.lt