Blog

2017 liepos 17

Padės išvengti dvigubo apmokestinimo

Padės išvengti dvigubo apmokestinimo
Metus trukusias Lietuvos ir Japonijos derybas dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos vainikavo dvišalė sutartis.
Ji jau 54-oji, kurią taikys mūsų šalis, siekdama užtikrinti glaudesnius ekonominius ryšius ir skatinti investicijas.
„Pasirašėme sutartį, kuri leis išvengti galimų dvigubo apmokestinimo atvejų, kai pagal įstatymus nuo tų pačių pajamų ir kapitalo reikėtų mokėti mokesčius ir Lietuvoje, ir Japonijoje. Teigiamai vertinu Finansų ministerijos sunkiu darbu pasiektą rezultatą ir su didelėmis viltimis žvelgiu į ateitį , kurioje, tikiuosi didesnių Japonijos investicijų į Lietuvos ūkį“, , pranešime spaudai sako finansų ministras Vilius Š apoka.
Lietuvos ir Japonijos prekių apyvarta tendencingai auga, rodikliai per pastaruosius penkerius metus ūgtelėjo dvigubai. Savo ruožtu, pasirašyta sutartis sukurs dar palankesnes sąlygas šalių bendradarbiavimui.
„Japonijos tiesioginių investicijų Lietuvoje statistika akivaizdžiai rodo, kad investicinis potencialas abipusiškai neišnaudotas. Tinkamos teisinės bazės ir ypač teisinio tikrumo užtikrinimas investuotojams yra ypač svarbus siekiant paskatinti Japonijos įmones aktyviau investuoti Lietuvoje. Lietuva tikrai turi ką pasiūlyti Japonijos korporacijoms, norinčioms investuoti į mokslinių tyrimų, paslaugų centrus ir gamybinį sektorių“, , sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Š ios sutarties nuostatos įgyvendins EBPO ataskaitose numatytas priemones dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių srityje, kurias Lietuva yra įsipareigojusi įgyvendinti.
2015 metais prekybos apyvarta siekė 87,2 mln. eurų. Japonija užėmė 41 vietą didžiausių Lietuvos prekybos partnerių sąraše. Lietuvos eksportas į Japoniją siekė 48,7 mln. eurų (38 vieta).
  • mokesčiai
  • sutartis


    Š altinis: Forex.lt

    Ekonomika
    About fcr.web@fcrmedia.lt